Ústav experimentální medicíny AV ČR, v. v. i.

12.–18. 3. 2018 Týden mozku

Jedinečný cyklus přednášek o nejnovějších objevech a trendech ve výzkumu mozku a neurovědách

12. – 18. 3. 2018 se koná akce pro veřejnost Týden Mozku

Jedinečný cyklus přednášek o nejnovějších objevech a trendech ve výzkumu mozku a neurovědách, který již podevatenácté pořádá Akademie věd České republiky. Akce je součástí tzv. Brain Awareness Week (BAW) – celosvětové kampaně za zvýšení povědomí veřejnosti o úspěších a přínosech výzkumu mozku. Tradici Týdne mozku v České republice inicioval a založil český neurovědec profesor Josef Syka v roce 1998.

Během Týdne mozku s přednáškami vystupují přední čeští odborníci v oboru teoretických i klinických neurověd. Přednášky jsou určeny pro širokou veřejnost, především pro studenty středních škol. Připraven je i zajímavý doprovodný program.

Aktuální program naleznete na adrese: http://www.tydenmozku.cz.

Pořádání této akce v Evropě koordinuje The European Dana Alliance for the Brain (EDAB) a na americkém kontinentě Dana Alliance for Brain Initiatives.

 

900x350

Jubilejní, 20. ročník festivalu Týden mozku už má program!

Festival Týden mozku pořádaný Akademií věd ČR se uskuteční od 12. do 18. března 2018. Zajímavý program na téma nejnovějších objevů a trendů ve výzkumu mozku a neurověd nově oproti minulým ročníkům potrvá o dva dny déle – obohatí jej interaktivní víkendový program připravený především pro rodiny s dětmi. Akce je součástí Brain Awareness Week (BAW), celosvětové kampaně za zvýšení povědomí veřejnosti o úspěších a přínosech výzkumu mozku. Vstup na veškeré akce je tradičně zdarma.

Festival se bude konat v prostorách Akademie věd ČR v Praze na Národní, přičemž program má strukturu tradičního přednáškového cyklu.  Každý den se dopoledne i odpoledne uskuteční tři přednášky českých odborníků v oblasti neurověd na zajímavá témata, jako jsou například moderní neurochirurgické metody, dětská neurochirurgie, orientace v prostoru nebo souvislosti mezi neurovědou a umělou inteligencí. Ve všedních dnech pak mohou zájemci navštívit další přednášky v pozdních odpoledních až večerních hodinách. O své znalosti se s návštěvníky festivalu podělí takoví odborníci jako prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc.,
prof. MUDr. Vladimír Komárek, CSc., nebo MUDr. Karel Ježek, Ph.D., a další.

Přednášky doplní doprovodný program, mimo jiné unikátní výstava Red Blue Dimension od umělce Petera Herela, jenž pomocí speciální výtvarné techniky pracuje s optickými klamy, nebo Memory Park pro zkoušku orientace v prostoru. Osvojení paměťových technik přiblíží Jakub Pok ze Školy paměti, a jaké to je být neslyšící, názorně přiblíží zážitkové hry workshopu NáZNAK. Novinkou je víkendový program plný hlavolamů, hádanek a exponátů například od iQLANDIE či Techmanie a Mozkoherna Evy Fruhwirtové.

Vstup na všechny akce v rámci Týdne mozku je zdarma, z důvodu omezených kapacit přednáškových sálů je však vyžadována registrace na www.tydenmozku.cz. Zde se také návštěvníci dozvědí bližší informace o akci.

Další spolupracující organizace:
Fyziologický ústav AV ČR

Ústavní podatelna:
budova La 2. patro, č. dveří 2.18
Po–Pá   9:00–13:00

Datová schránka:
kqcnc2p

Sociální sítě:
facebook(1)  instagram(1)  youtube

Kontakty

Vídeňská 1083
142 20 Praha 4-Krč
Česká republika
+420 241 062 230