Ústav experimentální medicíny AV ČR, v. v. i.

Pozvánka na tiskovou konferenci k projektu HAIE - Healthy Aging in Industrial Environment.

Publikováno 27. 08. 2020

Projekt HAIE - Healthy Aging in Industrial Environment 

Jak život v místech zasažených průmyslem ovlivňuje zdraví a stárnutí lidí? … Je kvalita jejich života významně odlišná od kvality života obyvatel v jiných oblastech? … A co můžeme udělat pro to, aby i v průmyslových aglomeracích mohli lidé zdravě stárnout?
 
Na tyto a další otázky hledají odpovědi týmy vědců v rámci projektu HAIE - Healthy Aging in Industrial Environment (v překladu Zdravé stárnutí v průmyslovém prostředí). https://haie.osu.cz/
 
Projekt řeší hodnocení vlivů vybraných rizikových faktorů životního prostředí a životního stylu na zdraví a stárnutí populace v průmyslovém regionu (Moravskoslezský kraj) a mimo něj (Jihočeský kraj a Praha).
 
Na projektu se podílí Centrum epidemiologického výzkumu Lékařské fakulty Ostravské univerzity, Ústav experimentální medicíny AV ČR v. v. i., Výzkumný ústav veterinárního lékařství v. v. i. a Centrum diagnostiky lidského pohybu (CDLP) Pedagogické fakulty Ostravské univerzity.
 
Přijďte si poslechnout první výsledky tohoto zajímavého výzkumu na tiskovou konferenci, pořádanou Komisí pro životní prostředí Akademie věd ČR, která proběhne ve středu 2. 9. 2020 v 11:00–12:30 hod. v prostorách Akademie věd ČR, Národní 3, Praha 1.
 
Více informací v pozvánce.
 
Oficiální tisková zpráva (zveřejněna 2. 9. 2020)

Ústavní podatelna:
budova La 2. patro, č. dveří 2.18
Po–Pá   9:00–12:00

Datová schránka:
kqcnc2p

Sociální sítě:
facebook(1)  instagram(1)  youtube

Kontakty

Vídeňská 1083
142 20 Praha 4-Krč
Česká republika
+420 241 062 230