Ústav experimentální medicíny AV ČR, v. v. i.

ÚEM AV ČR je součástí nově vznikajícího Národního ústavu pro výzkum rakoviny (NÚVR)

Publikováno 27. 09. 2022

Zlepšit do budoucna diagnostiku a léčbu nádorových onemocnění by chtěli vědci v nově založeném Národním ústavu pro výzkum rakoviny (NÚVR). Ústav propojí 71 výzkumných týmů z 11 pracovišť v Praze, Olomouci a Brně. Financován bude z prostředků Evropské unie – Next Generation EU, a to částkou 1,4 miliardy korun v rámci programu EXCELES Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Do NÚVR se zapojí výzkumné týmy z ÚEM AV ČR, ÚOCHB AV ČR, ÚMG AV ČR, BTÚ AV ČR a dalších akademických, klinických a univerzitních pracovišť.

Výsledkem práce výzkumníků budou kromě odborných publikací také patenty, certifikované metody nebo expertní doporučení. Všechny tyto výsledky by měly umožnit významné inovace v oblasti diagnostiky a léčby nádorových onemocnění. Přibližně třetina rozpočtu projektu je určena na investiční rozvojové aktivity, což zahrnuje mimo jiné i budování čistých prostor pro výrobu léčivých přípravků pro genovou terapii.

"NÚVR je největším projektem české akademické onkologie. Vzniká síť excelentních pracovišť, která mohou efektivně spolupracovat a dosahovat lepších výsledků. Podobně u nás v klinické onkologii funguje celorepubliková síť komplexních onkologických center, která jsou mezi sebou provázána určitými pravidly a vzájemně komunikují," říká prof. MUDr. Aleksi Šedo, DrSc., hlavní koordinátor NÚVR.

Více se dočtete na webu AV ČR.

Ústavní podatelna:
budova La 2. patro, č. dveří 2.18
Po–Pá   9:00–12:00

Datová schránka:
kqcnc2p

Sociální sítě:
facebook(1)  instagram(1)  youtube

Kontakty

Vídeňská 1083
142 20 Praha 4-Krč
Česká republika
+420 241 062 230