Letošní 17. ročník talentového programu L’Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě zná své laureátky. Tři vědkyně, které svými projekty nejvíce oslovily porotu, získávají odměnu ve výši 200 tisíc korun a medializaci své práce. Mezi letošními vítězkami je také genetička Ing. Veronika Vymetálková, Ph.D. z Oddělení molekulární biologie nádorů. Za poslední 2 roky se jedná již o třetí významné ocenění. Kromě ceny L´Oréal-UNESCO je také laureátkou Ceny ministra zdravotnictví za zdravotnický výzkum a vývoj a Ceny Akademie věd České republiky za mimořádný výsledek výzkumu, experimentálního vývoje a inovací.
Doktorka Vymetálková se v ÚEM AV ČZ zabývá výzkumem rakoviny na úrovni mRNA, kde zkoumá nové možnosti včasné diagnostiky a léčby nádorů - zejména kolorektálního karcinomu. Je paradox, že ač sama celý svůj život zasvětila výzkumu rakoviny, sama touto nemocí nedávno onemocněla. Jak říká: „Tato nemoc mi více dala, než vzala a je pro mne obrovskou motivací k dalším výzkumům".
Chtěli bychom touto cestou doktorce Vymetálkové nejen pogratulovat a popřát mnoho dalších vědeckých úspěchů, ale hlavně hodně zdraví, protože to je v životě to nejdůležitější!
© Copyright 2018. All Rights Reserved. Stránky vytvořila agentura WebMotion.