Ústav experimentální medicíny AV ČR, v. v. i.

Veronika Vymetálková získala prestižní ocenění "L´Oréal UNESCO Pro ženy ve vědě"

Publikováno 18. 05. 2023

Letošní 17. ročník talentového programu L’Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě zná své laureátky. Tři vědkyně, které svými projekty nejvíce oslovily porotu, získávají odměnu ve výši 200 tisíc korun a medializaci své práce. Mezi letošními vítězkami je také genetička Ing. Veronika Vymetálková, Ph.D. z Oddělení molekulární biologie nádorů. Za poslední 2 roky se jedná již o třetí významné ocenění. Kromě ceny L´Oréal-UNESCO je také laureátkou Ceny ministra zdravotnictví za zdravotnický výzkum a vývoj a Ceny Akademie věd České republiky za mimořádný výsledek výzkumu, experimentálního vývoje a inovací. 

Doktorka Vymetálková se v ÚEM AV ČZ zabývá výzkumem rakoviny na úrovni mRNA, kde zkoumá nové možnosti včasné diagnostiky a léčby nádorů - zejména kolorektálního karcinomu. Je paradox, že ač sama celý svůj život zasvětila výzkumu rakoviny, sama touto nemocí nedávno onemocněla. Jak říká: „Tato nemoc mi více dala, než vzala a je pro mne obrovskou motivací k dalším výzkumům".

Chtěli bychom touto cestou doktorce Vymetálkové nejen pogratulovat a popřát mnoho dalších vědeckých úspěchů, ale hlavně hodně zdraví, protože to je v životě to nejdůležitější!

 

loreal-v-vymetalkova

 

 

Ústavní podatelna:
budova La 2. patro, č. dveří 2.18
Po–Pá   9:00–12:00

Datová schránka:
kqcnc2p

Sociální sítě:
facebook(1)  instagram(1)  youtube

Kontakty

Vídeňská 1083
142 20 Praha 4-Krč
Česká republika
+420 241 062 230