Ústav experimentální medicíny AV ČR, v. v. i.

Získali jsme ocenění „Ethnic Friendly zaměstnavatel“

Publikováno 04. 06. 2021

Ve středu 2. června 2021 proběhlo v sídle Hospodářské komory ČR za účasti viceprezidenta HK ČR Ing. Michala Štefla slavnostní předání ocenění „Ethnic Friendly zaměstnavatel“, které za ÚEM AV ČR převzal HR manažer Mgr. Jan Rupp, MBA.

Koncepce ocenění Ethnic Friendly byla vytvořena organizací IQRS z.s. na podporu zavádění kultury rovného přístupu k etnickým menšinám v České republice a je primárně zaměřena na zaměstnavatele, kteří pomáhají kultivovat pracovní trh a sdílejí hodnoty otevřené společnosti. Ocenění zaměstnavatelé mají pracovní týmy složené ze zaměstnanců různých národnostních či etnických menšin a multikulturalitu považují za svou konkurenční výhodu.

Získání ocenění předcházelo objektivní šetření na půdě ÚEM AV ČR, jehož cílem bylo zjistit stav organizační kultury v HR oblasti, ale také po dohodě s vedením navrhnout případné změny.

Ústav experimentální medicíny AV ČR, v. v. i. se tak připojil k více než 40 firmám a institucím, které ve vztahu k zaměstnancům a veřejnosti systematicky a nad rámec platných právních předpisů pracují na dodržování zásad rovného přístupu a nediskriminace. „Získání ocenění je pro nás potvrzením, že námi realizovaná personální politika přesahuje běžný standard daný zákony a je do budoucna příslibem pro získání mezinárodního ocenění HR Award.“ uvedl Jan Rupp při převzetí ocenění.

certifikat-ef

 

 

Ústavní podatelna:
budova La 2. patro, č. dveří 2.18
Po–Pá   9:00–12:00

Datová schránka:
kqcnc2p

Sociální sítě:
facebook(1)  instagram(1)  youtube

Kontakty

Vídeňská 1083
142 20 Praha 4-Krč
Česká republika
+420 241 062 230